Echipa de fotbal Lotus Băile Felix, formație de Liga a III-a, a reușit doar o remiză (2-2), pe propriul teren, în compania echipei Forsta Tileagd (Liga 4). În schimb CS Diosig (Liga 3) s-a prezentat și mai rău în testul cu Bihorul Beiuș (liga 4) pe care l-a pierdut acasă, scor 2-0.

Într-un joc de pregătire desfășurat sâmbătă la Sânmartin, Lotus Băile Felix și ForestaTileagd au terminat la egalitate, scor 2-2 (2-2). Golurile au fost marcate de către Raul Tămaș (2), pentru gazde, respectiv Sebastian Ianc și Paul Suciu, pentru echipa oaspete. Miercuri, în următorul meci de verificare, Lotus se va duela cu echipa Club Atletic Oradea Liga 4).

Lotus Băile Felix: P. Cosma – Cr. Urbanowski, Al. Popa, Chencean, M. Negru, I. Pașcu, D. Ciurcui, R. Bere, T. Bochiș, A. Știubea, R. Tămaș. După pauză au evoluat și restul jucătorilor, cu excepția lui Barabaș, Sg. Oltean, M. Arsene, D. Sala, A. Chindlea, D. Duma și A. Morar, menajați sau cu probleme medicale. Antrenor: Cosmin Bodea

Foresta Tileagd: Ruska – Bușiță, Mărunțelu, Florin Marc, D. Popa – B. Iova, Em. Filip, Seb. Ianc, G. Moga, Cl.Popa – P. Suciu. Au mai jucat: Ad. Mal, Balog, Seb. Popa, Bombola. Antrenor: Bogdan Iova

Bihorul Beiuș a produs surpriza

Complet nereușit a fost jocul de pregătire al echipei CS Diosig care a cedat fără drept de apel, 0-2 (0-1), în duelul cu Bihorul Beiuș. Ambele goluri au fost marcate de către Ricardo Bartha, în minutele 44 și 55.

CS Diosig: Fila – Fora, Mintaș, Letan, E. Marina – d. Popa, C. Roșu, Lorincz, Ardelean, D. Marina, Zsolt. Au mai jucat: Beke, Carlos, Szucs, Judea, T. Tamaș. Antrenor: Mădălin Popa

Bihorul Beiuș: Nicolae – Copil (60 Bercea), Oșvat, Laza, Dărăban (80 Fărcanea), Habakuk (55 Micaș), Ember (60 Dan), Ușvat (46 Jurcuț), Balogh (80 Cornea), Bartha, Fl. Pop. Antrenor: Vlad Silaghi