CIFRELE CAMPIONATULUI
Liga V, etapa a 4-a
SERIA I
Toldy Sânnicolau de Munte - FC Bihor 1-9
Marcatori: Istvandi 87 / Buș 5, 22, Pașca 10, 31, S. Matei 38, 42, 52, 89, Junc 55
LPS Bihorul Oradea - Minerul Șuncuiuș 1-3
Marcatori: M. Popa 29 / Brândaș 22, 30, 40
AS Vadu Crișului - Viitorul Popești 2-0
Marcator: Gubics 51, 67
Inter Aștileu - Slovan Valea Cerului 10-0
Marcatori: Iaz 6, 21, 51, 55, Olar 8, Munteanu 16, 39, Lazăr 37, Varga 71, Gavriș 84
Unirea Oșorhei - CS Săcueni 2-1
Marcatori: Trofin 44 (11 m), Cr. Bot 45 / Boros 90
Unirea Bratca - Voința Suplac 6-4
Marcatori: S. Pop 10, 34, Manea 41 (11 m), 57, Bela 61, Gordan 88 / Chirilă 6, 73, Tisom 18, Biț 44
Foresta Tileagd a stat.
CLASAMENT
1. Minerul Şuncuiuş 4 3 1 0 13–5 10
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Inter Aştileu 4 3 0 1 19–7 9
3. Viitorul Popeşti 4 3 0 1 9–4 9
4. AS Vadu Crișului 4 2 2 0 8–4 8
5. FC Bihor 3 2 1 0 16–2 7
6. CS Săcueni 4 2 1 1 9–6 7
7. Unirea Oşorhei 3 2 0 1 9–6 6
8. LPS Bihorul 4 1 0 3 9–10 3
9. Unirea Bratca 4 1 0 3 10–18 3
10. Toldy 4 1 0 3 7–20 3
11. Voinţa Suplac 3 0 2 1 5–7 2
12. Foresta Tileagd 3 0 1 2 3–8 1
13. Valea Cerului 4 0 0 4 6–26 0
Etapa viitoare (24-25 septembrie): AS FC Bihor Legenda 1902 - LPS Bihorul; Minerul Şuncuiuş - AS Vadu Crișului; Viitorul Popeşti - Inter Aştileu; Slovan Valea Cerului - Unirea Oşorhei; CS Săcueni - Foresta Tileagd; Voinţa Suplac - Toldy Sânnicolau de Munte. Unirea Bratca va sta.
SERIA a II-a
CSC Dacia Gepiu - Voinţa Ciumeghiu 1-0
Marcator: S. Avram 49
CF Liberty Oradea - Cetatea Biharia 0-4
Marcatori: Keri 43, 54, S. Marian 60, Rește 73
Viitorul Tărian - Zorile Buntești 1-3
Marcatori: Ghite 89 (11 m) / D. Degău 64, Dan 76, S. Popa 90+4
Biharea Vașcău - Vulturul Dobrești 8-1
Marcatori: A. Ienciu 10, 49, Pașca 37, Teaha 52, Micula 71, 76, A. Sabău 79, 85 / I. Anca 84
Victoria Tulca - Izvorul Cociuba Mare 0-1
Marcator: Calița 28
Gloria Căbești - Unirea Roșia 2-2
Marcatori: A. Sârb 5, 89 (11 m) / V. Burescu 62, 90+5
CLASAMENT
1. Biharea Vaşcău 4 3 1 0 14-3 10
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Izvorul Cociuba Mare 4 3 1 0 16–6 10
3. Unirea Roşia 4 3 1 0 11–5 10
4. Zorile Bunteşti 4 3 0 1 10-4 9
5. Cetatea Biharia 4 2 1 1 9–4 7
6. Voinţa Ciumeghiu 4 2 1 1 5–3 7
7. CSC Gepiu 4 2 1 1 8–7 7
8. Gloria Căbeşti 4 1 1 2 14–12 4
9. Victoria Tulca 4 1 1 2 2–6 4
10. Viitorul Tărian 4 1 0 3 4–13 0
11. CF Liberty 4 0 0 4 2–16 0
12. Vulturul Dobreşti 4 0 0 4 3–19 0
Etapa viitoare (24-25 septembrie): Cetatea Biharia - CSC Dacia Gepiu; Zorile Bunteşti - CF Liberty Oradea; Vulturul Dobreşti - Viitorul Tărian; Victoria Tulca - Biharea Vaşcău; Voinţa Ciumeghiu - Gloria Căbeşti; Izvorul Cociuba Mare - Unirea Roşia.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.