Crişana Digitală
Prof. univ. dr. Paul Magheru
La întrebarea de ce religie sunt îmi place să spun că de toate. În actele de stare civilă figurez ca ortodox. În realitate eu sunt un ecumenic, universalist, îmi place să cred și să respect toate religiile lumii în măsura în care se apropie cel mai mult de voința lui Dumnezeu.
Cetățeanul surmenat
Trag pesediștii în premierul Bolojan, măcar tot a doua zi, zici că partidul lor ar fi în opoziție! Deputatul Mihai Fifor, un fel de Mama Omida pe linie de partid, spune că, sub zodia „dibaciului cârmaci de la Oradea”, actualul ei premier, România ar fi „în retrograd” și că țara „merge, încet dar sigur, cu capul în zid”.
Crişana TV
Despre utilitatea centrelor de zi pentru comunitate s-a discutat în cadrul seminarului organizat în Sala Mare a Primăriei Oradea.
Intrebarea Zilei
Credeți că este utilă participarea României la Târgurile internaționale de turism?


