Al doilea meci de verificare disputat de CAO a coincis cu un succes la scor, 4-0, cu echipa de Liga III Gloria Lunca Teuz Cermei, locul 8 în Seria 8 în ediţia trecută de campionat. Partida s-a disputat ieri pe Stadionul "Iuliu Bodola".

În condiţiile în care astăzi echipa orădeană joacă un nou amical, cu formaţia de liga secundă SS Poli Timișoara (Liga 2), staff-ul tehnic de la CAO a oferit minute limitate de joc celor 26 de jucători utilizaţi. Chiar şi pe fondul deselor schimbări, CAO s-a aflat la cârma partidei, marcând de patru ori şi ratând ocazii importante prin Gheorghiță, Săutiuț, Ioviță și Mario Balint. Superioritatea orădenilor s-a concretizat prima dată după un sfert de oră, dintr-o lovitură de la 11 metri executată de Letan (1-0). Puţin înainte de pauză, Cârjan a executat în transversală o lovitură liberă și, pe fază, Bențe (43) a marcat din apropiere (2-0). În a doua parte a reprizei secunde, Meşter (69) a finalizat o acţiune individuală după ce a driblat şi portarul (3-0). Scorul final l-a stabilit fundașul Mintaș (76) cu o lovitură de cap în urma unui corner (4-0).

Surclasată săptămâna trecută de Ripensia (0-4), CAO revine astăzi la Timişoara, pentru partida cu SS Poli, programată de la ora 12:00, pe Stadionul Dan Păltinișanu.

CAO: Barabaș – Al. Popa, Letan (30 D. Stan), Bențe – R. Ardelean (30 G. Cherman), E. Akman – C. Roșu (30 Bozsik), Al. Lezeu (30 D. Cîrjan), D. Marina (30 Chitaș) – Porumb (30 Gheorghiță). Din minutul 46: Verdeș – Cr. Copil (60 Urbanowski), Al. Popa (60 Mintaș), D. Stan (60 M. Kovacs), Ioviță – G. Cherman (60 R. Săutiuț), Akman (60 R. Gunie) – Bozsik (60 Abrudean), D. Cîrjan (60 M. Balint), Chitaș (60 Chindlea) – Gheorghiță (60 Meșter). Antrenoi: Florin Farcaș, Dorin Mihuț și Vlad Ghețe

Gloria Cermei: Gârlea – Mocan, Bercu, Iuga, Pop, Salka, Nagy, Sg. Popa – Ad. Piț, R. Popa, Șimăndan. După pauză au jucat Creța – Stoianovici, Clipotă, Iuga, Rotar, Ursoi, Țurcanu, Mateucă, M. Vlad, Maxim, Luic Tenlep. Antrenor: Flavius Moisă.