Liga a IV-a la fotbal - Statistica etapei a 29-a
Rezultatele, marcatorii şi clasamentele Ligii a IV-a la fotbal după etapa a 29-a:
Unirea Valea lui Mihai - CS II Oşorhei 3-1 (1-0)
Au marcat: Gego 35, 39, Mândrilă 88 / Şorca 73
Unirea: Perenyi - Hosu, B. Iova, Foriş, Mândrilă, Beres, Toth, Daroczi, Lakatos, Gego, Sandor (66 Kis Mark). Antrenor: Alexandru Fele
CS II Oşorhei: Nicoară - Şorca, Filimon, M. Gal, S. Matei, B. Praja, Habakuk, S. Rus, Gyori (55 I. Groza), Turbatu (55 M. Junc), A. Filip (63 Fl. Lazăr). Antrenor: Petru Gabor
Cartonaşe galbene: Foriş 31, Mândrilă 45, Gego 65, Daroczi 90+1 / Şorca 17, Turbatu 29, Gyori 41
Cartonaşe roşii: Perenyi 64 / -
Arbitri: Florin Marcu - Alin Opriş, Marius Chereji
Observator AJF: Marcel Pirtea
La juniori: 3-6
CS Mădăras - Viitorul Borş 2-1 (1-0)
Au marcat: V. Dobrescu 67, 78 / Em. Zadori 22
CS Mădăras: Kovacs - Gh. David, Faur (82 Buzgău), I. Chişe, C. Chişe, Mughiuruş (67 V. Todor), C. Şipoş, Dobrescu (90 Abrudan), Puşcaş, Ad. Petricău, Al. Lezeu (89 Memetea). Antrenor: Kadar Lorand
Viitorul: Morar - Ov. Ienciu, D. Tocuţ, Em. Zadori, Ad. Marinău (60 R. Bărcaş), T. Popa, Kulcsar (88 Cr. Pop), N. Tranculov (75 Rozsa), B. Milian, Baciău, Balajti. Antrenor: Zsolt Marton
Cartonaşe galbene: R. Puşcaş 80 / N. Tranculov 28, D. Tocuţ 36, Kulcsar 66, Baciău 78
Arbitri: Hanyecz Bence - Balint Zoltan, Belicza Bence (toţi Bekes, Ungaria)
Observator AJF: Alexandru Herman
La juniori: 5-3
CS Diosig Bihardioszeg - CSO Ştei 5-0 (3-0)
Au marcat: S. Zadori 4, Cr. Jurca 8, 52, Gado 16, G. Costea 65
CS Diosig: V. Gheţe (73 C. Sabău) - G. Karacsony, Fl. Lazăr, M. Arsene, S. Zadori, Cr. Jurca, Ember, L. Jurca (58 D. Balogh), Szucs, Gado (44 Şereş), E. Popa (18 G. Costea). Antrenor: Zoltan Vig
CSO Ştei: Fofiu - Gavriş, A. Toma, Dumbrăveanu, R. Pirtea, M. Matei, C. Lazea, A. Stoian (55 L. Berce), Petriş, Pantea, Tuduce. Antrenor: Sandu Balaj
Arbitri: Adrian Pop - Raoul Roşu, Adina Moza
Cartonaşe galbene: - / -
Observator AJF: Gheorghe Rusu
La juniori: 4-1
CSM Olimpia Salonta - CS Bihorul Beiuş 2-3 (1-2)
Au marcat: Fl. Petru 45, M. Petran 51 / D. Toma 23, M. Trip 30, V. Silaghi 66
Olimpia: Gurguţa - Toseschi, Fl. Petru, C. Chişe, Chiricheu, Negrău, Cr. Ţîrlea, M. Petran (82 R. Ţirban), G. Ghilea (46 Ov. Silaghi), Ciocan, Perţ. Antrenor: Ruben Ţirban
Bihorul: Odobasianu - Cr. Copil (80 Robert Ţirban), Foghiş, D. Stan, Mândru, Kurut, Mihuţa, V. Silaghi, M. Trip, G. Popa, D. Toma. Antrenor: Rudolf Kovacs
Cartonaşe galbene: G. Ghilea 26, Perţ 61, Cr. Ţîrlea 70 / D. Stan 57, Mihuţa 70
Arbitri: Flavius Pop - Ciprian Fechetea, Florin Toia
Observator AJF: Sebastian Moisin
La juniori: 0-1
Crişul Aleşd - Crişul Sântandrei 3-0 (1-0)
Au marcat: Sg. Pop 43 penalty, 81, V. Ţap 52
Aleşd: S. Ţîrtea - Ad. Chiş, G. Cocoş, Dejeu, Lascău, Fogarasi, V. Ţap, Cl. Balogh, Sg. Pop, I. Bot, Ad. Horvath (60 D. Mureşan). Antrenor: Mircea Madar
Sântandrei: T. Deac - Gavrilaş, Hering, R. Ştefan, Ungur, Covaciu, Cl. Copil, Bundea, Prundaru (45 C. Dianu), R. Giura, S. Ban. Antrenor: Ciprian Dianu
Cartonaşe galbene: - / Hering 43, 44, R. Ştefan 70
Cartonaşe roşii: - / Hering 44, Ungur 78
Arbitri: Cosmin Cormoş - Ovidiu Timar, Sergiu Mitra
Observator AJF: Ioan Pirtea
La juniori: 0-1
CSC Sânmartin - Padişul Gurani* 3-0 (la masa verde)
FC Universitatea Oradea - CSC FC Paleu* 3-0 (la masa verde)
Unirea Livada a stat.
CLASAMENT - SENIORI
1.CS Diosig 27 22 3 2 94-31 69
----------------------------------------------------------------------------
2.Bihorul Beiuş 27 19 6 2 69-23 63
3.U Oradea 26 18 3 5 78-32 57
4.Sântandrei 28 17 4 7 90-45 55
5.Valea lui Mihai 27 16 2 9 51-32 50
6.Unirea Livada 27 14 5 8 61-53 47
7.CS Mădăras 27 11 4 12 59-68 37
8.CSO Ştei 27 8 12 7 41-45 36
9.Viitorul Borş 27 10 4 13 59-56 34
10.Crişul Aleşd 27 10 3 14 47-48 33
11.CS 2 Oşorhei 27 8 7 12 39-62 31
12.CSC Sânmartin 28 7 7 14 44-61 28
13.Salonta 27 5 4 18 33-59 19
14.FC Paleu** 26 2 4 20 15-57 10
15.Gurani* 26 0 2 24 12-120 -1
*Padişul Gurani a fost penalizată cu 3 puncte, pentru retragerea de pe teren la jocul cu CSO Ştei, iar după încheierea turului a fost exclusă din campionat după două neprogramări, pierzând toate meciurile din retur cu 0-3.
** CSC Paleu s-a retras din campionat în pauza dintre tur şi retur şi va pierde restul meciurilor cu 0-3.
CLASAMENT JUNIORI
1. CS Bihorul Beiuş 27 24 1 2 152-27 73
----------------------------------------------------------------------------------------
2. CS 2 Oşorhei 27 23 2 2 90-28 71
3. Olimpia Salonta 27 21 1 5 122-28 64
4. CS Mădăras 28 18 1 9 106-53 55
5. Crişul Sântandrei 28 18 0 10 98-52 54
6. FC U Oradea 26 14 3 9 87-48 45
7. CSC Sânmartin 27 13 3 11 86-68 42
8. CSO Ştei 27 13 2 12 81-53 41
9. Valea lui Mihai 27 12 1 14 87-94 37
10. CS Diosig 27 11 3 13 57-84 36
11. Crişul Aleşd 27 10 2 15 69-108 32
12. Viitorul Borş 27 9 2 16 67-77 29
13. AS Gurani* 26 2 0 24 32-139 6
14. Unirea Livada 27 2 0 25 27-219 6
15. CSC FC Paleu* 26 1 1 24 21-104 4
Ultima etapă (sâmbătă, 3 iunie): CS Bihorul Beiuş - CS Mădăras, CS II Oşorhei - CSM Olimpia Salonta, CSO Ştei - FC Universitatea Oradea, Unirea Livada - CS Diosig Bihardioszeg, CSC FC Paleu* - Unirea Valea lui Mihai 0-3 (la masa verde), Padişul Gurani* - Crişul Aleşd 0-3 (la masa verde). Crişul Sântandrei va sta.
Meciul Viitorul Borş - CSC Sânmartin, scor 2-1, s-a desfăşurat în devans.
Comentarii
Nu există nici un comentariu.