Colege în Liga a IV-a, CSM Olimpia Salonta şi CAO s-au întâlnit într-un meci amical, pe terenul primei echipe. Orădenii au luat o opţiune la victorie încă din prima repriză (1-3), pentru ca până la final să mai puncteze o dată (1-4).

Sergiu Ciocan, cu o triplă în minutele 28, 34, 45, şi Ovidiu Ienciu 48 au parafat un nou succes al „atlteticilor” în amicale, în timp ce pentru gazde a mai redus din diferenţă József Varga (39).

Olimpia: D. Zaha - G. Keri, T. Páljános, E. Pop, J. Kádár - A. Iacob, A. Katona - Al. Hodișan, R. Iabloncic, L. Pruncuțiu - J. Varga. Au mai jucat: M. Duma - D. Mughiuruș, I. Morgovan, L. Boroș, I. Chiș, R. Vălcan. Antrenor: Cristian Țirban

CAO: Al. Cherman - L. Mănoiu, Ov. Ienciu, Seb. Mîndrila, Vl. Naghi - Cr. Jurcuț, R. Ardelean - An. Șut, Seb. Zádori (C), Sg. Ciocan - D. Lăsconi. Au mai evoluat: Al. Panc, Ed. Tămaș, Fl. Vesa, D. Guppy, M. Joseph, Sz. Kincses. Antrenor: Andrei Haș.