Oaspeţii au trecut pe lângă victorie CF Liberty Salonta a recuperat unul dintre cele două puncte pierdute pe teren propriu cu Timişul Albina (scor 1-1), reuşind să termine la egalitate, 0-0, meciul din deplasare cu ACU Arad. Cu toate că s-a întors acasă neînvinsă, echipa bihoreană se poate declara nemulţumită de rezultatul partidei, după numărul de ocazii de gol pe care le-a avut, formaţia pregătită de Dan Dobai putându-se impune la Arad. Prima repriză a fost săracă în faze de poartă, gazdele având o singură ocazie de gol prin Crişan (care a şutat din careu, peste transversală), iar oaspeţii, două, Chiş şi Farcău nereuşind să "perforeze" poarta adversă. În minutul 51, Iambor şi-a trecut în cont prima mare ocazie, el prelungindu-şi balonul, într-un moment în care scăpase singur spre poartă. În minutul 90, acelaşi Iambor a ratat cu poarta goală, după ce portarul Paşcalău ieşise greşit la o centrare, ratând intervenţia. În minutele de prelungiri, salontanii ar fi trebuit să beneficieze de un penalty, dar centralul Valentin Igna "a închis ochii" la un fault evident asupra lui Benţe. ACU: Paşcalău - Boicu, Lung, Toseschi, R. Bogdan - Crişan (72 Suciu), Onu, Bogoşel, Ţurcaş (89 Pantea) - Marocico (80 Stoian), Has (70 Iancu). Antrenor: Ioan Herman Liberty: Gabor - Martin (72 Coca), Zaha, Mândru, Tegzeş - Chiş, Rus, Petrescu, Iambor - Bud (70 Dobrescu), Farcău (83 Benţe) Au arbitrat: Valentin Igna (Timişoara) - centru, asistat de Mihail Blîndu şi Claudiu Nan (ambii din Deva). Observator FRF: Grigore Macavei (Deva)