Lotus Băile Felix - Bihoreana Marghita 8-0 (3-0) Au marcat: Toth 3, R. Pocean, Morna 2, Popescu şi Moisi Arbitri: Florin Marcu (centru), Călin Cheregi, Florin Mitra (asistenţi) - toţi din Oradea. Lotus: Goia - Pavel, Budău, Gabor - S. Pocean (Letan), Pup, Fărcuţa, Cipău - Szelesi - Lincar, Toth. Repriza a II-a: Goia - Mihoc, Brândaş, Anton - Rus, Iuhas, S. Pocean, Boldor - Madar, Morna, Popescu. Au mai intrat: Judea, Bara, Pereţ, Purje. Bihoreana: Ţimbuli - Demian, Câmpan, Iurcsik, M. Daroczi - Nemes, Sallai, Fele Sz., Gal - I. Varodi, Lazăr. Au mai intrat: Sabău, Kadar (portari), C. Varodi, Pop, Zoica, Strava, Borb?ly, Szijgyarto, Vancea. Antrenori: Muzsnyai Zsolt şi Gavril Ţimbuli. După amicalul susţinut cu Frontiera Oradea, divizionara C, Lotus Băile Felix, a jucat vineri o nouă partidă de verificare, pe teren propriu, cu Bihoreana Marghita. Meciul s-a dovedit un test util pentru ambele formaţii, antrenorul gazdelor, Lucian Ciocan, testând jucătorii nou veniţi la echipă, în timp ce Muzsnay Zsolt şi-a putut face o primă imagine asupra potenţialului formaţiei sale, care a încheiat un cantonament de zece zile, susţinut la Pădurea Neagră. Şi din această cauză, oaspeţii, care în prima jumătate de oră au lăsat o bună impresie, în special în faza de construcţie, având şi câteva oportunităţi de a deschide scorul, au fost dominaţi categoric în mitanul secund, acuzând, pe de o parte, oboseala acumulată în timpul stagiului de pregătire, dar şi lipsa de experienţă a unor juniori, introduşi de antrenorul Muzsnay după pauză. De cealaltă parte, majoritatea jucătorilor tineri testaţi de Lucian Ciocan au confirmat aşteptările. Diferenţa a fost făcută însă, de mai experimentaţii fotbalişti ai Lotusului, care au ştiut să profite de slăbiciunile apărării adverse, deschizând scorul din prima acţiune în care au ajuns în faţa porţii adverse. După pauză, dominarea gazdelor a fost totală, oaspeţii evoluând în special cu juniori, iar în aceste condiţii, scorul a luat proporţii, partida încheindu-se cu succesul zdrobitor al Lotusului. Marghitanii vor mai susţine un joc amical, miercuri, de la ora 17.00, pe terenul divizionarei C, Victoria Carei, în timp ce Lotusul are stabilit un joc de verificare cu FC Bihor, mâine, de la ora 18.00, pe Stadionul Municipal. Conducerea roş-albaştrilor nu a inclus însă acest meci în programul amicalelor pe care le va susţine echipa. "Probabil că suntem lipsiţi de importanţă pentru ei, însă ar fi trebuit să ne anunţe că nu vor să mai joace cu noi", a spus dezamăgit Lucian Ciocan.