Economie
Încheierea contractelor cu operatorii de telefonie
- 28 Noiembrie 2009
- Citeste
Planul de management al spaţiului hidrografic Crişuri - Gestionarea calitativă a resurselor de apă
- 27 Noiembrie 2009
- Citeste
Şansa unui loc de muncă
- 27 Noiembrie 2009
- Citeste
Astăzi, la Casa Tineretului Oradea - Dublu eveniment pentru medicii veterinari din Bihor
- 27 Noiembrie 2009
- Citeste
Bursa Română de Mărfuri - Licitaţii prin Terminalul Oradea
- 27 Noiembrie 2009
- Citeste
Creditul neguvernamental - creştere cu 1,2%
- 27 Noiembrie 2009
- Citeste
Astăzi şi mâine, la APM Bihor, seminar, la final de Proiect Phare CBC
Astăzin - începând cu ora 13.00, şi mâine - începând cu ora 10.30, se desfăşoară, la Agenţia pentru Protecţia Mediului (APM) Bihor, seminarul inclus, ca activitate, în cadrul Proiectului PHARE CBC "Monitorizarea radioactivităţii şi a conţinutului de metale grele, a principalilor factori de mediu şi influenţa lor asupra ecosistemelor pe traseul râului Crişul Negru în Euroregiunea Bihor-Bekes".
- 26 Noiembrie 2009
- Citeste
DADR Bihor - Un nou compartiment destinat grupurilor de producători
La Direcţia pentru Agricultură şi Dezvoltare Rurală (DADR) Bihor, va deveni funcţional, de săptămâna viitoare, un nou compartiment de lucru intitulat "Formare şi îndrumare, filiere şi grupuri de producători".
- 26 Noiembrie 2009
- Citeste
Impozitul forfetar: Peste 56.000 de salariaţi şi-au pierdut locul de muncă
Efectul introducerii impozitului forfetar a dus la concedierea a 56.000 de angajaţi şi a lăsat o gaură de 100 de milioane de lei la bugetul de stat.
- 26 Noiembrie 2009
- Citeste