Bihorul Beiuş a susţinut miercuri după-amiază o ultimă verificare înaintea meciului de campionat cu CFR Simeria. Beiuşenii s-au deplasat la Ştei pentru un joc în compania echipei locale CSO, clasată pe locul 2 la finalul turului în Liga a V-a, Seria a III-a. Formaţia din ultimul eşalon valoric al fotbalului judeţean le-a pus destule probleme oaspeţilor, care s-au impus abia cu 2-1.

Interesant este că atâta timp cât a jucat cu o formulă apropiată de cea de bază, beiuşenii au fost conduşi de un adversar ambiţios, care a deschis scorul în minutul 22 dintr-o lovitură de la 11 metri transformată de Daniel Dumuţa. În partea secundă, Remus Ganea şi Adrian David au trimis în teren mai mulţi juniori şi CF Bihorul Beiuş a întors rezultatul graţie reuşitelor lui Toma II (60) şi D. Borza (75 - 11 metri).

CSO Ştei: Ilcău - Berce, D. Dumuţa, Lazea, Marian, Paşca, B. Dumuţa, Ştefan, Bondoc, Miclea, Boldor. Au mai jucat: Mitrănescu, Deva, Heredeu, Popa, Tocitu, Manole, Crişan, Jula. Antrenor: Voicu Popa.

CF Beiuş: Iftimovici - Şerb, Mihoc, Cobârzan, D. Toma, F. Popa, Drule, Trip, Higyed, Morar, Agiurgeoaie. După pauză au intrat: Pantiş, Şerb, Alb, Stroie, Turcan, Vlădic, D. Borza, Toma II, Toader, Lezeu, Ardelean, Vanca, Silaghi. Antrenori: Remus Ganea şi Adrian David.