Este parcă un făcut ca în nicio etapă cele două echipe ale Liceului cu Program Sportiv Bihorul să nu obţină rezultate identice. Dacă bat sau fac egal cei mari, juniorii mici pierd şi invers. Aşa s-a întâmplat şi în ultima rundă a turului: juniorii A au pierdut la Timişoara, printr-un autogol realizat de Gârz în minutul 94, iar juniorii B s-au impus destul de clar, cu 2-0. Lipsiţi de coloana vertebrală a echipei (Floruţa-Buescu-Lazăr), toţi trei indisponibili din motive medicale, doar ultimul a intrat în teren în ultimele 10 minute, dar fără un aport deosebit, lepesiştii s-au jucat iarăşi cu ocaziile şi, la ultima fază a meciului, unul din cei mai buni jucători, Gârz, a înscris în proprie poartă, risipind şi şansa unui punct pentru echipa sa. LPS Bihorul încheie prima parte a sezonului cu un bilanţ modest, două victorii, tot atâtea egaluri şi şase înfrângeri, ocupând locul IX în serie. Acest bilanţ putea fi mult mai bun, dacă orădenii n-ar fi plătit un tribut generos ghinionului, multe puncte fiind pierdute prea uşor de o echipă care joacă bine, se apără bine, dar nu are un vârf de meserie, care “să bage mingea în aţe”. Poate că în pauza de iarnă se va remedia şi acest handicap. După trei eşecuri la rând, juniorii mici par să fi ieşit din pasa neagră, victoria de la Timişoara fiind mult mai clară decât scorul final. Trei victorii, un egal şi opt înfrângeri, acesta este bilanţul juniorilor B de la LPS Bihorul în prima jumătate a campionatului. Juniori A Bega Timişoara - LPS Bihorul 1-0 LPS: Dancu - Gârz, Sime, Copil, Andrei, Podhora, Ciuciu, Alb, Neagu, Ciurdar, Bodea. Au mai jucat Lazăr, Berindea, Ciordaş şi Selegian. Antrenor: prof. Lucian Stance. Juniori II Bega Timişoara - LPS Bihorul 0-2 A înscris Popescu (2) LPS: Boc - Erdei, Moga, I. Crişan, Ţepele, Ilieş, Cozac, Pandel, Popescu, Grozav, Tule. Au mai jucat Lădar şi Dume. Antrenor: prof. Jambor Janos.