Juniorii A şi B de la LPS Bihorul n-au avut o deplasare reuşită pe malurile Begăi, pierzând dubla susţinută în compania echipelor similare ale Politehnicii Timişoara. După două etape victorioase, juniorii A de la LPS Bihorul s-au înclinat la Timişoara. Partida a fost de excelentă factură tehnică, ambele echipe oferind un fotbal frumos, cu numeroase faze de poartă, îndeosebi în prima repriză. Oaspeţii şi-au arătat colţii după primul sfert de oră, prin Antal şi Lazăr. Primul a irosit cea mai mare ocazie a meciului, după o cursă solitară de 40 de metri. Acelaşi jucător a trimis apoi violent în bară, iar Lazăr a vrut să recidiveze din lovitură liberă (aşa cum a făcut-o etapa trecută, cu Golf Timişoara), dar n-a fost de acord portarul gazdelor, care a scos de sub transversală. Bănăţenii au ripostat şi ei, şutând în bară. În doar cinci minute ale reprizei secunde, gazdele au tranşat soarta partidei. Şi juniorii B au fost aproape de o remiză, iar dacă portarul Boc n-ar fi fost erou negativ (a creat două penalty-uri pentru gazde prin indecizia sa), probabil că lepesiştii ar fi smuls măcar un punct. În runda intermediară de joi, 4 aprilie, cele două formaţii ale LPS Bihorul vor avea etapă liberă. Juniori A Poli Timişoara - LPS Bihorul 2-0 (0-0) LPS: Dancu - Gârz, Floruţa, Buescu, Copil, Ciuciu, Alb, Lazăr, Bodea, Antal, Sime. Au mai jucat: Ciurdar, Andrei, Opotă, Ciordaş, Neagu. Antrenor: prof. Lucian Stance Juniori B Poli Timişoara - LPS Bihorul 3-2 (1-0) Au punctat pentru orădeni Pandel (11 m) şi Popescu LPS: Boc - Erdei, Moga, Crişan, Ţepele, Cozac, Popescu, Ilieş, Pandel, Tule, Grozav. Au mai jucat: Lădar, Abrudan, Cheregi, Dume, Moisi. Antrenor: prof. Jambor Janos